Rady jak przyszykować samochód do zimy

2016-04-10 21:13

Zimowa pogoda może okazać się ciężka dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby upewnić się, iż będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Przez to można dokonać koniecznych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

 

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i upewnij się, że żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

 

Konserwacja z zewnątrz

Choć trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, należy także zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd detalicznemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

 

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Kiedy popsuje się aura i zacznie padać deszcz, powstaje mgła albo śnieg trzeba utwierdzić się, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W taki sposób unikniesz przykrych wypadków.

 

Przednia szyba

Czy wiesz, iż drobne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

 

Opony

Radzimy, by założyć opony zimowe – przede wszystkim jeżeli mieszkasz na obszarach górskich. Opony zimowe funkcjonują dobrze w oblodzonych lub zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, lecz również mogą być warte inwestycji, jeśli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w czasie niedobrej pogody.

 

Mam nadzieję, że te kilka paragrafów przypomni Ci co trzeba zrobić przed zimą.

Wpis napisany przy współpracy z laweta Knurów