Rady dla młodych kierowców

2016-04-10 21:16

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bo wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne zdolności w trakcie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym świecie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest zobowiązywany do ich przestrzegania. Zasady te mają na celu ochronę życia i mienia.

 

W czasie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Wśród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy dostrzec można, że znaczna część stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niedostatecznych umiejętności do brawury. Żeby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wzmiankami – w szczególności jeśli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

 

Stroń od decentralizujących Cie osób i rzeczy. Odnotować można, że spora część wypadków zdarza się kiedy kierowca nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać prowadzącego.

 

Wyśpij się przed podróżą. Jeśli jesteś zmęczony lub nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną wielu wypadków jest uśnięcie prowadzącego za kierownicą.

 

Nie powinno się prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, przyczynić się to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś kolegę, żeby Ci w tym pomógł.

 

Unikaj wszelkich innych czynności. W trakcie jazdy skupiaj się jedynie na tym co robisz. Nie należy wówczas jeść, pić, nakładać makijaż i tak dalej. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

 

Tekst powstał dzięki laweta Pyskowice