Pomoc w czasie wypadku

2016-04-10 20:53

Pomoc drogowa jest czymś, co każdy powinien mieć zagwarantowane. Nie ma znaczenia to, czy samochód jest niedawno kupiony – każdy pojazd może się popsuć. Zbyt dużo osób uważa, iż mając auto świeżo zdjęte z linii produkcyjnej nie potrzebuje pomocy.

 

Z akup pomocy drogowej 

 

Przed zakupem pomocy drogowej upewnij się, że wykonałeś właściwe poszukiwania. Bez przeglądnięcia całego szeregu propozycji nie będziesz wiedział, co i za jaką cenę można osiągnąć w standardzie. Wszak nie chcesz zostać na drodze z niesprawnym autem bez pomocy, prawda?

 

Oto parę osiągalnych korzyści związanych z pomocą drogową:

 

- Pomoc z rozładowanym akumulatorem. Baterie samochodowe tracą swoje cechy z różnych względów. Możliwe, że zostawiłeś zapalone światło wewnątrz auta bądź reflektory. Możesz też mieć kłopoty z alternatorem, a bez niego akumulator błyskawicznie się wyczerpie. Dzięki pomocy drogowej doładujesz swoją baterię samochodową i będziesz mógł ruszyć w dalszą podróż.

 

- Pomoc z oponą. Nie ma znaczenia jak stary masz samochód – opony się zużywają. Możesz zwyczajnie na coś najechać albo opona może mieć nieszczelność. Niezależnie od przyczyny pomoc drogowa umożliwi wymianę na koło zapasowe.

 

- Pomoc z zamkniętym zamkiem. Sporo osób znajdowało się w takiej sytuacji kiedy uprzytomniło sobie, iż klucze pozostały zablokowane w aucie. To nie jest przyjemne a pomoc ślusarza jest droga. Dzwoniąc po pomoc drogową usługi takie masz wliczone w pakiet.

 

- Pomoc z pustym bakiem. Przydarzyć się może, iż podczas wycieczek zabraknie paliwa – często stacje benzynowe oddalone są od siebie o wiele kilometrów. Korzystając z pomocy drogowej osiągniesz dodatkowe paliwo, dzięki temu będziesz mógł dojechać do stacji i uzupełnić braki.

 

- Usługi holownicze. Jest to jedna z najważniejszych cech pomocy drogowej. Sprawdzają się wówczas, kiedy samochód trzeba przetransportować do serwisu.

Porównanie usług

 

Kiedy będziesz analizował propozycje, aby wybrać odpowiedni program pomocy drogowej, utwierdź się iż zawarte w nim są wszystkie te przypadki przedstawione wyżej.

 

Tekst napisany przy współpracy z pomoc drogowa Świerklaniec