Kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom

2016-04-10 21:21

Statystyki podkreślają, iż wypadki powodują z reguły osoby młode. Głównym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do zasad i przepisów drogowych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko kierowca zachowa właściwą baczność. Krzyczącą rzeczą jest, aby każdy adresujący był osobą odpowiedzialną.

 

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

 

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapomnij, ze w trakcie jazdy cała Twoja uwaga powinna być oddana na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz prowadzący powinien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Auta nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

 

Unikaj dyskusji poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można uczynić to wyłączenie komórki.

 

Nie zmieniaj muzyki nadmiernie często. Choć to nie wskazane, by w aucie słuchać muzyki podczas jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadto często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do codziennego użytku.

 

W żadnym wypadku nie pij alkoholu w samochodzie. W taki sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą sporo niebezpieczeństw, lecz można również stracić prawo jazdy. Jeśli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

 

Bierz pod uwagę ograniczenie prędkości. Wszyscy wiemy, że samochód podróżujący z duża szybkością wzmaga ryzyko wypadków, dlatego trzeba zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

 

Artykuł powstał dzięki pomoc drogowa Pyrzowice