Czemu warto zaciekawić się wykupieniem stosownej polisy?

2016-04-10 21:22

Czy masz wykupioną ochronę pomocy drogowej? Potrzebujesz jej? Wiele osób nie myśli zbyt dużo o tym, ale assistance może wyeliminować niektóre sytuacje stresowe w Twoim życiu. Spora część ludzi spędza co najmniej godzinę albo dwie w samochodzie każdego dnia. Co zrobisz, gdy nieoczekiwanie znajdziesz się za poboczu drogi?

 

Niektórzy sądzą, iż assistance potrzebne jest tym, którzy podróżują na długie dystanse. Jednakże bez względu na sposób eksploatacji auta jest co najmniej trzy względy, dla których powinieneś pomyśleć o pakiecie pomocy.

 

Z jakiego powodu należałoby zainteresować się wykupieniem odpowiedniej polisy?

 

- Pojazdy są nieobliczalne. Nigdy nie wiadomo, kiedy motor dozna usterki lub zepsuje się skrzynia biegów unieruchamiając auto.

- Akumulator, rozrusznik i alternator to trzy rzeczy, które wydają się funkcjonować świetnie aż dopóki kiedy nie zdołamy uruchomić auta. Nie zawsze pojazd da nam znak ostrzegawczy przyszłego pojawienia się kłopotu.

- Autostrady i mniejsze drogi są pełne wielorakiego gatunku przedmiotów, które mogą łatwo przebić oponę. Nigdy nie wiesz kiedy to się wydarzy. Przez to, mając nawet nowe opony nie będziesz wiedział kiedy konieczne będzie skorzystanie z koła zapasowego.

 

Co zrobisz jeżeli przydarzy Ci się jedna z tych rzeczy? Czy będziesz w stanie uruchomić pojazd samodzielnie? Nie możesz przecież pozostawić samochodu na poboczu drogi na dłuższy czas. Na koniec ktoś będzie musiał go odholować.

 

Jeżeli masz wykupiony pakiet pomocy drogowej nie musisz się niepokoić awariami nawet w najodleglejszych wyprawach. Znając wszelkie korzyści jakie niesie ze sobą pakiet pomocy trudno sobie wyobrazić jeżdżenie autem bez tego ubezpieczenia.

Artykuł powstał dzięki dowóz paliwa Wieszowa